KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12926051

nr 1292 6051

Gustaf Rydberg

(1835-1933), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1925, "korsvirkesgård". Olja på duk, 44x48cm

Gustaf Rydberg, svensk bildkonstnär född 1835, död 1933.

måndag 25 november 2019
kl 20:38:10

  • Klassiska
  • 25 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gustaf Rydberg

Läs mer om Gustaf Rydberg